![](https://akk.in4.hu/wp-content/uploads/2020/05/glowing-circle.png)
Alapképzések
Duális képzések
A duális képzés definícióját az Nftv. 108. § 1.b. pont tartalmazza. Eszerint:
“duális képzés: a műszaki, informatika, agrár, természettudomány vagy gazdaságtudományok képzési területen indított gyakorlatigényes alapképzési szakon, illetve e képzési területhez tartozó mesterképzési szakon folytatott képzés azon formája, amelyben a szak – képzési és kimeneti követelményeknek megfelelően meghatározott, teljes idejű, a képzési időszakra, a képzés módszereire, a tanórára, a megszerzett tudás értékelésére egyedi rendelkezéseket tartalmazó – tanterve szerint a gyakorlati képzés a Duális Képzési Tanács által meghatározott keretek között, minősített szervezetnél folyik;”
Osztatlan képzések
Mesterképzések
Felsőoktatási szakképzések
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény alapján a felsőfokú szakképzéseket 2013 őszétől felsőoktatási szakképzések váltják fel.
Egyetemünkön 2013. szeptemberétől az alábbi szakokon indít felsőoktatási szakképzéseket, amelyek a korábbi felsőfokú szakképzési szintnek megfelelő szakképesítést adnak. A szakképzés utáni, azonos besorolási szakon történő továbbtanulás esetén hallgatóink a szakképzésben megszerzett kreditekből 90 kreditet továbbvihetnek a BSc/BA alapkézésre is.
A felsőoktatási szakképzés legfőbb jellemzői:
- Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, melyet oklevél tanúsít, de a megszerzett oklevél önálló végzettségi szintet nem ad.
- A felsőoktatási szakképzések képzési programját az intézmények dolgozzák ki.
- Felsőoktatási szakképzés moduláris felépítésű.
- Képzés megvalósítható nappali-, levelező- és távoktatási tagozat keretében.
- Képzési idő 4 oktatási félév, melyből egy félév összefüggő szakmai gyakorlat.