Képzéseink

Kezdőoldal Képzéseink

Alapképzések

Az első képzési szint az alapképzés (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA, BSc), mely (alapképzési szaktól függően) 6-8 féléves. Az alapképzés csak egyszakos, az alapfokozat megszerzésével egy szakképzettség szerezhető.

Duális képzések

A duális képzés definícióját az Nftv. 108. § 1.b. pont tartalmazza. Eszerint:

“duális képzés: a műszaki, informatika, agrár, természettudomány vagy gazdaságtudományok képzési területen indított gyakorlatigényes alapképzési szakon, illetve e képzési területhez tartozó mesterképzési szakon folytatott képzés azon formája, amelyben a szak – képzési és kimeneti követelményeknek megfelelően meghatározott, teljes idejű, a képzési időszakra, a képzés módszereire, a tanórára, a megszerzett tudás értékelésére egyedi rendelkezéseket tartalmazó – tanterve szerint a gyakorlati képzés a Duális Képzési Tanács által meghatározott keretek között, minősített szervezetnél folyik;”

Osztatlan képzések

A többciklusú képzés bevezetését követően néhány szakon egységes, osztatlan képzésben vehetnek részt a jelentkezők, ezeken a szakokon alapképzésben nem szerezhető fokozat. Az egységes, osztatlan képzés a mesterfokozat megszerzésével zárul. A képzési idő 10 félév.

Mesterképzések

A mesterképzésben (magister, master; rövidítve: MA, MSc) mesterfokozat és szakképzettség szerezhető. A mesterfokozat a második felsőfokú végzettségi szint. Mesterképzésre az vehető fel, aki legalább alapfokozatot és szakképzettséget, vagy ezzel egyenértékű főiskolai szintű végzettséget és szakképzettséget tanúsító oklevelet, illetve egyetemi szintű végzettséget vagy mesterfokozatot szerzett.

Felsőoktatási szakképzések

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény alapján a felsőfokú szakképzéseket 2013 őszétől felsőoktatási szakképzések váltják fel.

Egyetemünkön 2013. szeptemberétől az alábbi szakokon indít felsőoktatási szakképzéseket, amelyek a korábbi felsőfokú szakképzési szintnek megfelelő szakképesítést adnak.  A szakképzés utáni, azonos besorolási szakon történő továbbtanulás esetén hallgatóink a szakképzésben megszerzett kreditekből 90 kreditet továbbvihetnek a BSc/BA alapkézésre is.

A felsőoktatási szakképzés legfőbb jellemzői:

  • Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, melyet oklevél tanúsít, de a megszerzett oklevél önálló végzettségi szintet nem ad.
  • A felsőoktatási szakképzések képzési programját az intézmények dolgozzák ki.
  • Felsőoktatási szakképzés moduláris felépítésű.
  • Képzés megvalósítható nappali-, levelező- és távoktatási tagozat keretében.
  • Képzési idő 4 oktatási félév, melyből egy félév összefüggő szakmai gyakorlat.

Szakirányú továbbképzések

2020 szeptemberében induló szakirányú továbbképzések

Jelentkezni folyamatosan a jelentkezési lap leadásával lehet. JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2020. augusztus 24. A képzések indulása: 2020. szeptember harmadik hete További információk: Tóth Ildikó – felnőttképzési koordinátor, 06-82/505-800/2654 A jelentkezési lapok visszaküldési címe: emailen: toth [PONT] ildiko [KUKAC] ke [PONT] hu; felnottkepzes [KUKAC] ke [PONT] hu Postai úton: Kaposvári Egyetem, Hallgatói Ügyek Igazgatósága Pedagógus- és Felnőttképzési Központ 7400 Kaposvár Guba Sándor u. 40.

OKJ képzések és tanfolyamok

Állattenyésztési Tudományok Doktori Iskola

Az Állattenyésztési Tudományok Doktori Iskola széles szakmai spektrumú területen gondozza a legtehetségesebb hallgatók szakmai és szellemi fejlődését. Biztosítja intézményünk saját és más felsőoktatási (valamint K+F) intézmények szakember utánpótlását, valamint tudományos (PhD) fokozattal rendelkező innovatív szakembereket ad a gazdasági szférának, az innovációs vállalatok számára.