Szakirányú továbbképzések

Kezdőoldal Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

2020 szeptemberében induló szakirányú továbbképzések

Jelentkezni folyamatosan a jelentkezési lap leadásával lehet. JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2020. augusztus 24. A képzések indulása: 2020. szeptember harmadik hete További információk: Tóth Ildikó – felnőttképzési koordinátor, 06-82/505-800/2654 A jelentkezési lapok visszaküldési címe: emailen: toth [PONT] ildiko [KUKAC] ke [PONT] hu; felnottkepzes [KUKAC] ke [PONT] hu Postai úton: Kaposvári Egyetem, Hallgatói Ügyek Igazgatósága Pedagógus- és Felnőttképzési Központ 7400 Kaposvár Guba Sándor u. 40.
  • Halászati szakmérnök
  • Az állami- illetve a magánszektorban a tógazdasági és a természetes vízi halgazdálkodást irányító felsőfokú végzettségű szakemberek továbbképzése, akik ismerik a halászat és akvakultúra biológiai törvényszerűségeit, korszerű technológiai eljárásait. Elsajátítják a halászat pénzügyi, jogi és kereskedelmi szabályozási normáit, az Európai Unió Közös Halászati Politikájának előírásait, a haltermelő vállalkozások sikeres működtetéséhez, a belvízi halászathoz és a tógazdasági haltermeléshez szükséges ismereteket.
     
    Jelentkezési feltételek:
    Agrár képzési terület mezőgazdasági képzési ágában, illetve környezetgazdálkodási és természetvédelmi képzési ágában szerzett alapfokozatú mérnöki szakképzettség, ideértve a főiskolai végzettséget is.
     
    Képzési idő: 4 félév
    A költségtérítés összege: 170.000 Ft/félév
  • Növényvédelmi szakmérnök
  • A 4 féléves képzés során megszerezhető képesítés a szakon végzetteket I. forgalmi kategóriás növényvédő szerek vásárlására, teljes körű felhasználására, továbbá nagyüzemi növényvédelem szakmai irányítására jogosítja. A végzett szakmérnökök fejlesztőként hatékonyan közreműködnek új növényvédőszerek fejlesztésében, tervezik és irányítják a növénytermesztő gazdaságok növényvédelmi feladatait.
     
    Jelentkezési feltételek:
    A növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzési szak felvételi feltétele agrár képzési területen mesterképzésben vagy egyetemi képzésben szerzett mérnöki oklevél.
     
    Képzési idő: 4 félév, 4×1 hét/félév
     
    A költségtérítés összege: 180.000 Ft/félév
  • Precíziós agrárgazdálkozási szakmérnök
  • A képzés olyan szakemberek képzését valósítja meg, akik alkalmasak a precíziós gazdálkodáshoz (növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés) nélkülözhetetlen, komplex, naprakész tudásanyag elsajátítására, annak érdekében, hogy kialakítsák és működtessék a termesztési és tenyésztési körülményekhez leginkább alkalmas precíziós gazdálkodási rendszereket. A szakirányú továbbképzés elsősorban az alapképzésben megszerzett ismeretekre épül, a precíziós növénytermesztés mellett kiemelten foglalkozik a precíziós állattartással és takarmányozással.

    Jelentkezési feltétel:
    agrár képzési területen szerzett alap- (BSc), mesterszintű (MSc), illetve a régebbi rendszerben főiskolai vagy egyetemi oklevél.

    Képzési idő: 3 félév, 3×1 hét/félév

    A költségtérítés összege: 200.000 Ft/félév

  • Sertéstenyésztő szakmérnök
  • A továbbképzés célkitűzése, hogy lehetőséget biztosítson a gyakorlatban dolgozó szakembereknek a sertéstenyésztéshez kapcsolódó diszciplínák legújabb kutatási eredményeivel való megismerkedésre. El kívánjuk érni, hogy a szakot elvégző hallgatók mindazon ismeretek birtokába kerüljenek, melyek megszerzése biztosítja a hatékony és gazdaságos termék-előállítást. Felkészülnek a sertésvertikum tenyésztési, biotechnológiai, takarmányozási, tartástechnológiai, ökonómiai, környezetvédelmi, termék-feldolgozási, informatikai és minőségbiztosítási szakterületein irányítói munkára.
     
    Jelentkezési feltételek:
    Agrár vagy műszaki képzési területen legalább alapképzésben szerzett mérnöki oklevél.
     
    Képzési idő: 2 félév, 3×1 hét/félév
     
    A költségtérítés összege: 140.000 Ft/félév
  • Szarvasmarha tenyésztő szakmérnök
  • A szakirányú továbbképzés eredményeként a szak elvégzése után a hallgatók képessé válnak a legkorszerűbb elméleti és gyakorlati ismereteket alkalmazni az állattenyésztés és a takarmányozás területén; szakszerűen használják a termelés-élettani, szaporodásbiológiai, higiéniai és minőségbiztosítási ismereteket a minőségi termékelőállítás (tej, marhahús) érdekében. Alkalmazni tudják a legújabb ökonómiai, marketing és menedzsment módszereket és képesek lesznek környezettudatos és egyben az állatok igényeit is figyelembe vevő tartástechnológiák kialakítására, üzemeltetésére.
     
    Jelentkezési feltételek:
    Agrár vagy műszaki képzési területen legalább alapképzésben szerzett mérnöki oklevél, valamint a szarvasmarha ágazatban, illetve az ehhez kapcsolódó szolgáltatások területén legalább 1 éves gyakorlat megléte.
     
    Képzési idő: 2 félév, 3×1 hét/félév
     
    A költségtérítés összege: 170.000 Ft/félév
  • Takarmányozási és takarmánygazdálkodási szakmérnök
  • Az állami- illetve a magánszektorban az állattenyésztés és a takarmányozás területén dolgozó felsőfokú végzettségű szakemberek továbbképzése. A mezőgazdasági üzemekben, a szaktanácsadással foglalkozó cégekben, valamint a szakigazgatási- és minőségellenőrzési intézményekben a takarmányozással foglalkozó szakembereket régebbi ismereteik elmélyítésével, illetve új ismeretek nyújtásával segíti feladataik szakszerűbb ellátásában, akik így képessé válnak a legújabb takarmányozási módszerek, a takarmányozás új kutatási eredményeinek alkalmazására, minőségbiztosítási feladatok ellátására.
     
    Jelentkezési feltételek:
    Agrár képzési terület mezőgazdasági képzési ágában, illetve környezetgazdálkodási és természetvédelmi képzési ágában szerzett alapfokozatú mérnöki szakképzettség, ideértve a főiskolai végzettséget is.
     
    Képzési idő: 4 félév, 3×1 hét/félév
     
    A költségtérítés összege: 140.000 Ft/félév